0 0

Машини вчаться. Нейронні мережі малюють картини, розпізнають обличчя і придумують шифри. У хмарних сервісах машини є тим, що наділяє голосових помічників інтелектом. Intel бачить тут порожню ринкову нішу і серйозно береться за молоду галузь: з процесорами Lake Crest і Knights Crest виробник хоче значно збільшити продуктивність машинного навчання.

 

Блок-схема: як формат даних Intel використовує Flexpoint — точність чисел з плаваючою комою і ефективність цілих чисел. (Фото: Nico Ernst)

До цього часу, щоб зробити машинне навчання можливим, компанія Intel використовувала професійні процесори Xeon і Xeon Phi. FPGA (чіпи з вільно програмованої логікою) прискорять цей процес ще помітніше. Наступним кроком є Lake Crest. З новими сопроцессорами компанія Intel познайомила публіку ближче на першому AI-Day в Мюнхені.

Нетипові процесори

Щодо Intel Lake Crest мова йде про процесор, оптимізованому для роботи з матрицями і векторними операціями, який приєднується до основного процесору по шині PCIe 3.0. В ядрі знаходяться 12 обчислювальних вузлів (кластерів). На даний момент компанія Intel ще не опублікувала детальної інформації про те, яким чином створені кластери.

Ймовірно, вони будуть побудовані не так, як типові ядра процесорів для ринку настільних систем. Замість цього кожен кластер повинен бути щільно заповненим арифметико-логічними пристроями (ALU), за аналогією з пристроєм графічних чіпів. У майбутньому можуть стати можливими паралельні операції великих масштабів — і тоді GPU, що є «королями терафлопсів», підуть на спокій.

Nervana: так називається платформа для задач машинного навчання, яка включає в себе і нові процесори Lake Crest і Knights Crest. (Ілюстрація: Nico Ernst)

Фокус при цьому полягає в тому, що Intel Lake Crest з плином часу адаптується до виконуваного коду і стає все швидше і швидше.

HBM2-пам’ять з високою пропускною здатністю

Маніпуляція великими обсягами даних при розрахунках швидше за все не стане «вузьким місцем» нових CPU. Intel встановлює 32 Гбайт оперативної пам’яті стандарту HBM2 , розподілені по 8-гігабайтним стека. Швидкість передачі даних при цьому повинна скласти 1 Тбайт в секунду.

У споживчому сегменті тільки в відеокарти на базі GPU Fiji від AMD встановлена ​​перша версія даного типу пам’яті. В R9 Fury X вбудовані 4 Гбайт. Архітектура HBM2 уможливлює збільшення обсягу пам’яті при більш високої пропускної здатності і аналогічному витрачання простору на кремнії.

Перші Intel Lake Crest повинні з’явитися на ринку в другій половині 2017 року. Метою Intel є об’єднання процесорів Xeon з сопроцессорами Lake Crest на одному чіпі до 2020 року. Результат буде називатися Knights Crest і повинен забезпечити сторазове прискорення машинного навчання.

Средняя ценагрн.
Рейтинг CHIP
0Пользовательский рейтинг
0

Дополнительно