0 0

В особі своїх нових восьмиядерних процесорів Ryzen компанія AMD пропонує споживачам безперечно прекрасні продукти. І хоча вони здебільшого виступають на одному рівні з преміальними моделями від Intel, в іграх Ryzen трохи відстають. Новий патч для Windows 10 має вирішити цю проблему.

Патч під Windows 10 для AMD Ryzen вийде в квітні

Як показують результати тестування, продуктивність нових 8-ядерних процесорів AMD в іграх при низькій роздільній здатності (Full HD і нижче) помітно гірше, ніж у аналогічних интеловских чіпів (наприклад, Core i7-6900K ).

У пості, розміщеному на сторінці корпоративного блогу, компанія AMD анонсує майбутню оптимізацію продуктивності Ryzen, яку повинен забезпечити спеціальний патч для Windows 10. Патч буде готовий не до березневого релізу оновлень, а стане доступним тільки на початку квітня. Таким чином, шанувальникам Ryzen поки що доведеться проявити ще трохи терпіння.

AMD Ryzen: проблема не в розділі Завдання за розкладом завдань

 AMD Ryzen: бюджетний восьміядерний процесор такий же потужний, як і преміальні CPU від Intel.

У своєму блозі компанія AMD вирішила розібратися з деякими домислами, оскільки до цих пір не було офіційних роз’яснень на тему того, що є причиною періодичного зниження продуктивності.

Згідно із заявою AMD, планувальник Windows 10, який відповідає за розподіл завдань між ядрами процесора і віртуальними потоками, працює коректно. Це означає наступне: по всій видимості, Windows 10 вже зараз розрізняє швидкі «справжні» ядра і більш повільні «віртуальні».

При цьому, схоже, що Windows 10 Нехай не перекидає завдання туди-сюди без розбору між двома 4-ядерними кластерами, з яких складається 8-ядерний процесор. Це могло б призвести до зниження продуктивності через збільшену латентності і обмежену пропускну здатність пам’яті.

Плани електроживлення ще не оптимальні

 Однак, за словами AMD, в енергетичних опціях Windows 10 ще є над чим попрацювати. Йдеться про «Збалансований» режимі, який встановлений в багатьох системах і забезпечує деяке зниження продуктивності на користь зниження рівня енергоспоживання.

В даний час AMD рекомендує використовувати режим «Висока продуктивність», в якому система постійно працює з максимальною тактовою частотою і не дозволяє ядер «заснути». Але це лише трохи збільшує витрату електрики. У квітні Microsoft оптимізує збалансований режим, щоб підняти продуктивність нових CPU.

Це повинно спричинити підвищення потужності, яке, як правило, буде укладатися в рамки від 1 до 2%, але в окремих випадках може бути і набагато більш високим.

Розробники додатків повинні діяти

 Зміна схеми живлення в бенчмарке F1 дає лише невелике поліпшення продуктивності, але більш швидка оперативна пам’ять дає набагато помітний ефект. (Джерело: AMD)

Всі інші проблемні місця компанія AMD відносить до зони відповідальності розробників додатків, які повинні коригувати свій код, щоб він враховував особливості архітектури нових процесорів. По всій видимості, AMD підкине багато роботи виробникам материнських плат і розробникам ПЗ.

В наступному пості блогу AMD показує приклад того, як ви можете в грі «F1 2016» збільшити продуктивність на цілих 35% в дозволі Full HD за допомогою більш швидкої оперативної пам’яті, розгону і тонкого налаштування в файлах конфігурації. Це повинно бути наочним доказом: у багатьох іграх ще є великий потенціал.

Однак фанатам Ryzen потрібно орієнтуватися на те, що вирішення проблеми буде знайдено лише поступово, протягом найближчих тижнів і навіть місяців. Наприклад, тільки в травні компанія AMD випустить патч для виробників материнських плат, який повинен поліпшити підтримку високошвидкісних модулів оперативної пам’яті, тактова частота яких перевищує 3200 МГц. Один патч для Windows, який вирішить відразу всі проблеми — це, мабуть, тільки мрія.

Висновок: тонка настройка потрібна, але Ryzen — відмінні процесори

Але все це, звичайно, критика лише «високого рівня». Як показують наші тести, наприклад, процесора Ryzen 7 1700 , доступний восьміядернік від AMD потрапляє прямо на перше місце нашого рейтингу мейнстрімових процесорів і пропонує не тільки кращу продуктивність в ціновому діапазоні до 25 000 рублів, а й краще співвідношення ціни і якості.

Хто шукає альтернативу продукції Intel (і хоче не тільки грати з ультрависокої частотою зміни кадрів в низькій роздільній здатності), може брати його без зайвих роздумів, так як в сценаріях, коли «вузьким» місцем системи стає відеокарта, нові процесори AMD працюють на тому ж рівні , нічим не відрізняючись від Intel. А їх вартість при цьому помітно нижче.

Средняя ценагрн.
Рейтинг CHIP
0Пользовательский рейтинг
0

Дополнительно