0 0

Як підключити смартфон до телевізора? Це питання задають багато власників мобільних телефонів, які хочуть дивитися свої фотографії та відеозаписи на великому екрані. Chip підготував добірку з 10 корисних аксесуарів і готових рішень, за допомогою яких картинку з гаджета можна вивести на великий екран.

Більшість сучасних мобільних телефонів з операційною системою Android підтримують стандарт MHL. Трансляція йде від роз’єму micro-USB на смартфоні до HDMI-порту телевізора. Який стандарт USB підтримує телефон — 3.0, як показаний на зображенні роз’єм Galaxy S5, або 2.0, значення не має.

MHL може передавати зображення з максимальною якістю 1080р. Однак на практиці дозвіл найчастіше виявляється навіть нижче. Крім того, деякі ривки і затримка передачі сигналу аж до цілої секунди сильно заважають використанню.

Про це та інші способи підключення смартфона до телевізора ми розповідаємо нижче.

1) Кабель MHL: два різних типи

Існує два різних типи кабелю MHL-HDMI. Для більшості пристроїв необхідний 5-контактний кабель. При цьому слід забезпечити підключення джерела живлення (в USB-роз’єм), щоб сигнал зі смартфона або планшета з’явився на ТБ-вихід. Пристроям Samsung, починаючи з Galaxy S3, потрібен спеціальний 11-контактний MHL-кабель, який не сумісний з 5-контактними роз’ємами інших виробників.

Ціна: 500-1000 рублів.

2) MHL 3.0: для покоління 4К

Sony Xperia Z2 і Z2 Tablet — перші пристрої з підтримкою новий стандарт MHL 3.0. Він дозволяє тренсліровать зображення зі смартфона на телевізор в форматі 4К (3840 × 2160 пікселів) з частотою 30 кадрів в секунду. MHL 3.0 сумісний зі звуковими форматами Blu-Ray — True HD і DTS HD MA. Втім, останнім на даний момент навряд чи є особливу практичну цінність.

Ціна: приблизно 700 гривень.

3) Slimport: конкуренція з MHL

Деякі виробники вибирають для використання конкурента MHL — стандарт Slimport. Найбільш значущими представниками таких пристроїв можна назвати LG G2, G3 , G4 , а також Nexus 4, Nexus 5 і Nexus 7 Tablet (2013), планшет LG G Pad 8.3. Цей стандарт ТВ-виходу дещо відрізняється від MHL: зокрема, при такому з’єднанні адаптера microUSB-HDMI не обов’язково використовувати підключення до джерела живлення, а саме зображення транслюється безпосередньо без без необхідності настройки системи на смартфоні.

Максимальна якість зображення, що передається на екран телевізора, таке ж — 1080р. Оскільки трансляція йде без декодування, ніяких артефактів і затримок у висновку картинки бути не може. Однак стандарт SlimPort дуже вимогливий до якості HDMI кабелю. З дешевими моделями можуть виникнути проблеми.

Ціна: приблизно від 400 до 1000 гривень.

4) MicroHDMI: зустрічається рідко

Більш старі мобільні телефони з операційною системою Android, такі, як Sony Xperia S, і деякі планшети (наприклад, Kindle Fire HD), мають окремий роз’єм для підключення до телевізора. Для його використання необхідний кабель MicroHDMI-HDMI. Як і у випадку з MHL, телефоном можна буде керувати за допомогою пульта дистанційного керування від телевізора через протокол HDMI-CEC.

Стандарт HDMI версії 1.4a забезпечує передачу зображення — в залежності від пристрою — з максимальною роздільною здатністю 4К на швидкості до 30 кадрів в секунду і сумісний з HD-форматами звуку Blu-Ray.

Ціна: приблизно 200 гривень.

5) MiniDisplay-Port: екзотичний інтерфейс

Роз’єми MiniDP можна знайти, перш за все, на старих MacBook. Але і Microsoft використовує цей стандарт на своїх планшетних ПК: Surface Pro і Pro 2. Через MiniDisplay-Port користувачі можуть транслювати на монітори і ТВ-пристрої картинку з максимальним роздільною здатністю 2560 × 1440. MiniDP підтримує всі популярні формати звукових файлів.

Ціна: приблизно 500 гривень.

6) Lightning Digital AV Adapter: для iPhone і iPad

Щоб підключити мобільні пристрої виробництва компанії Apple до телевізора, вам знадобиться спеціальний адаптер. Він буває як для нового роз’єму Lightning, так і для старого, 30-контактного.

За результатами дослідження порталу Panic.com з’ясувалося, що адаптер Lightning передається не нативное зображення у форматі 1080р, а перетворює його з менш якісного HD. Через це при передачі даних на зображенні іноді з’являються артефакти.

Ціна: 1000-2000 гривень.

7) Apple TV: бездротова передача даних через AirPlay

ТВ-приставка третього покоління від компанії Apple в даний час є удобнейшим рішенням, щоб відобразити контент з мобільного iOS-пристрої на телевізорі. З’єднання iPhone / iPad зі стрімінговой приставкою встановлюється швидко і легко, якість зображення дуже гарне завдяки підтримці формату 1080р. Затримка становить приблизно півсекунди, так що іноді можна навіть пограти в не дуже жваві ігри.

Ціна: від 2000 гривень  (3-е покоління).

8) Miracast: незрілий конкурент AirPlay

Android підтримує Miracast починаючи з версії 4.2, Windows Phone — з версії 8.1. Цей бездротовий стандарт походить від WiDi (Wireless Display) компанії Intel і замислювався як конкурент AirPlay. Але здійснити задумане Miracast поки не вдалося: затримка при трансляції зображення з мобільного пристрою на великий екран виходить занадто великий.

Незважаючи на дозвіл 1080p, через велику кількість артефактів картинка на телевізорі виглядає не дуже добре. Тим не менше: багато нових «розумні» телевізори підтримують цей стандарт.

9) DLNA: бездротова класика для Android

DLNA — це один з найпоширеніших бездротових стандартів. Велика частина телевізорів, здатних підключатися до бездротових мереж, підтримує його. Користувачам операційної системи Android знадобиться спеціальний додаток BubbleUPnP, щоб вони могли організувати передачу музики і фотографій зі смартфона на телевізор.

Дозвіл зображення при цьому залежить від пристрою одержувача, але в більшості випадків для нових ТВ воно становить 1080р. На відміну від Miracast і Airplay, DLNA не забезпечує універсальності відображення контенту — він передає лише музику, фотографії та деяких відеоформатів.

10) Chromecast: легкий і зручний стрімінг

Тим, хто хоче організувати бездротову трансляцію медіафайлів з мобільного телефону під управлінням Android на телевізор найбільш простим способом, слід вдатися до допомоги стрімінговой флешки Chromecast або Chromecast 2 від компанії Google. В цьому випадку ви ще й модернізіруете своє ТБ-пристрій, якщо він не мало функції підключення до мережі.

За замовчуванням Chromecast додає телевізору велику кількість медіа-контенту, YouTube і браузер Chrome.

Ціна: 1000 гривень.

Средняя цена7999грн.
Рейтинг CHIP
90Пользовательский рейтинг
0

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 получил 5,1-дюймовый Super AMOLED-дисплей с разрешением 1920х1080 пикселей и построена на базе четырехъядер...

Дополнительно