0 0

Найбільш поширеним собором зберігання файлів є «хмарні» сховища, але атаки хакерів на Dropbox та закриття сервісів обміну файлами підтверджують один простий факт: деякі файли краще зберігати офлайн.

І ліпшого способу, ніж резервне копіювання на зовнішній жорсткий диск ще не вигадали. А якщо сам накопичувач теж захищений, як наприклад ADATA HD710, це потенційно знижує ризик втрати важливих даних.

Модель ADATA HD710 являє собою зовнішній вінчестер форм-фактору 2,5 дюйми з інтерфейсом USB 3.0 місткістю 1 Тбайт. Пристрій доступний у трьох кольорах: жовтому, блакитному та чорному.

Також існує версія HD710М кольору «хакі» з камуфляжними плямами. На тестування нам потрапила модель жовтого кольору.

Комплектація ADATA HD710 мінімальна. Виробник вклав у паперову коробку з блістером лише саме необхідне: сам пристрій, кабель USB 3.0 та стислий посібник користувача.

Конструкція зовнішнього жорсткого диску ADATA HD710 є одночасно вдалою і цікавою. Корпус з міцного пластику армовано гумовими смугами. Порт USB 3.0 на задній бічній панелі захищено гумовою заглушкою. Інші три сторони містять паз, який слугує кріпленням для кабелю USB 3.0.

Конструкція є зручною, хоч кріплення кабелю потребує трохи часу. На корпусі присутній лише індикатор активності блакитного кольору.

Накопичувач ADATA HD710 сертифікований за міжнародним стандартом IP68 та американським мілітарним стандартом MIL-STD-810F. На практиці це означає, що пристрій витримає півгодинне занурення у воду на глибину до одною метру та падіння з висоти до 1,2 метри.

На практиці зловживати купанням вінчестера не радимо – гумова заглушка порта USB з часом прилягає не дуже щільно.

Накопичувач не потребує встановлення драйверів. Виробник пропонує до використання дві фірмові утиліти. Перша програма – HDDtoGO – для синхронізації файлів, закладок браузера, пошти тощо між ПК та зовнішнім жорстким диском. Друга OStoGO – призначена для створення на зовнішньому носії образу для установки Windows.

Тестування виявило результати, комфортні для виконання операцій з файлами.

Випробування в CrystalDiskMark продемонструвало швидкість послідовного запису та читання трохи більше 133 Мбайт/с.

Середня швидкість запису та читання даних згідно HD Tune становили відповідно 103,4 та 96,4 Мбайт/с.

Ціна ADATA HD710 в українських магазинах становить трохи більше 2500 гривень, і це непогана пропозиція як для захищеного накопичувача. Модель відзначає гарний набір споживчих якостей та привабливий зовнішній вигляд. Міцний корпус пристрою стане у нагоді тим користувачам, які не надто дбайливо поводяться з технікою або періодично випускають все з рук.

Дополнительно