0 0

Щоб виміряти швидкість вашої DSL- або WLAN-мережі, ви можете скористатися для тесту онлайн-бенчмарками або спеціалізованим програмним забезпеченням: наприклад, NetStress. У цій статті з практичними порадами ми представимо вам обидві можливості.

Вимірюємо швидкість Wi-Fi за допомогою NetStress

Утиліта під назвою NetStress обчислює швидкість з’єднання в ваших WLAN-мережах. В якості альтернативи ви можете перевірити і швидкість передачі даних в DSL-з’єднанні. Щоб дізнатися про те, як це зробити, прочитайте наступний розділ.

 1. Для вимірювань вам знадобляться два комп’ютери. Один з них необхідно буде підключити за допомогою кабелю безпосередньо до роутера, другий — через WLAN.
 2. Потім встановіть на обидва комп’ютера утиліту NetStress і запустіть її.
 3. Після запуску програми ви повинні на обох ПК вибрати для підключення до мережі відповідний мережевий адаптер. На тому, де ви підключаєтеся через локальну мережу, виберіть LAN- або Ethernet-адаптер. А на те, де ви підключаєтеся по бездротовій мережі — WLAN-адаптер.
 4. Потім утиліта повинна налаштувати сама себе. Підтвердіть нові запити брандмауера «дозволити доступ?». Коли всі повідомлення будуть підтверджені, з підключенням пристроїв процес може рухатися далі. На зелений індикатор завантаження звертати уваги нема чого, він буде як нібито завжди «завантажений».
 5. На тому комп’ютері, де ви підключаєтеся до мережі через WLAN, клікніть на кнопку із зіркою. Виберіть IP-адреса другого комп’ютера. Як правило, він вже буде там зазначений, але в деяких випадках його доводиться забивати вручну.
 6. Клік на кнопку «Start» запускає тест. Далі на обох комп’ютерах ви побачите результати вимірювання швидкості.
 7. Приблизно через 30 секунд ви можете зупиняти тест. На правій стороні ви тепер бачите середню швидкість з’єднання вашої WLAN-мережі. Вона вимірюється в Кбіт / с. 1000 Кбіт / с дорівнює 1 Мбіт / с.

Поради по оцінці результатів запуску NetStress

 • Наприклад, ви маєте в своєму розпорядженні лінією, яка обіцяє вам швидкість доступу до інтернету на рівні 16 000 Кбіт / с, цю величину слід сприймати як порівняльну. 16 000 Кбіт / с, тобто 16 Мбіт / с, відповідають швидкості завантаження даних на рівні 2 Мбайт в секунду. Таким чином, з лінією на 16 000 Кбіт / с ви зможете завантажувати файли на максимальній швидкості 2 Мбайт в секунду.
 • Виконуючи вимірювання, ви в цьому випадку навряд чи отримаєте результат, рівний тим самим 16 Мбіт / с. По-перше, це пов’язано з тим, що при передачі сигналу через WLAN швидкість втрачається. По-друге, провайдери рідко надають обіцяні швидкості. Крім того, цей показник може час від часу змінюватися.
 • Якщо ви намерілі, наприклад, швидкість до 10 000 Кбіт / с, то це не обов’язково відразу означає, що у вашого роутера погана потужність передавача. Якщо вам обіцяли 16 000 Кбіт / с, то отримані в результаті 12 000 Кбіт / с — це вже хороший результат. При більш високошвидкісних прикладах, таких, як 50 000 Кбіт / с, можна добре уживатися з реальною продуктивністю на рівні 40 000 Кбіт / с.
 • Так як швидкість передачі даних через WLAN завжди трохи нижче, ніж через LAN, вам слід порівняти отримані результати ще й зі швидкістю LAN-підключення. Крім того, тільки повторні вимірювання в різний час доби дозволять отримати надійні дані. Якщо реальний результат сильно відрізняється від обіцяної за тарифом швидкості, зв’яжіться з вашим інтернет-провайдером.
 • Щоб скористатися альтернативним методом вимірювання LAN- або WLAN-швидкості, дотримуйтесь інструкцій, наведених в наступному абзаці.

Вимірюємо швидкість доступу в інтернет за допомогою онлайн-бенчмарка

На цей час існує безліч різних видів онлайн-бенчмарков, що дозволяють виміряти швидкість доступу до інтернету. У цьому прикладі ми використовуємо Speedtest by Ookla .

 1. Перед тим, як визначати швидкість завантаження і віддачі, ви повинні спочатку на лептопі, ПК або смартфоні вибрати відповідну мережу.
 2. Вимкніть інші пристрої від цієї мережі, щоб виключити їх вплив на результати тестування.
 3. Закрийте на тестовому пристрої всі запущені програми і перезапустіть браузер.
 4. Зайдіть на веб-сайт http://www.speedtest.net і тест запуститься автоматично. Тепер будуть виміряні латентність мережі, а також швидкості скачування і віддачі в Мбіт / с. В кінці ви зможете ознайомитися з результатами.

Визначаємо швидкість з’єднання на Mac OS

Є ще й програмне забезпечення, за допомогою якого можна виміряти швидкість інтернет-з’єднання. Наприклад, для Mac OS можна скачати і встановити програму під назвою WiFiSpy . Вона відображає в рядку меню актуальну швидкість передачі даних до роутера, відображену в мегабитах в секунду. Таким чином, ви будете постійно бачити, наскільки швидке і стабільне зараз з’єднання, щоб можна було визначити місце з найкращими умовами прийому-передачі сигналу.

Дополнительно